thus is why I don't order things. Min wage drivers steal them lol
15+ Epic Wastes That Can Infuriate Anyone to the Point of Madness
Any purchase we make, even the most well-thought-out one, is a bit of a lottery. Whether it’s a housing rental, new shoes, or jewelry. We can’t know whether it’s a good deal until it proves its worth over time. So, we would rather avoid the situations the heroes of this article happened to be in because it seems that luck was not on their side at that moment.
At Bright Side, we realize that no one is safe from failures. But we still hope that something similar will never happen to you.
“Wasting money on comfortable spots to chill”
“The epic amount of waste in this allergy pill pack I bought from the drug store”
“Look at the kitchen in this $2,650 NYC apartment.”
“My boyfriend bought me a $350 ring, and it did this in one day.”
“I finally caved and bought the kids a box of 60 Oreo packs through Amazon. Today it arrived and this is what we got!”
“It feels weird when the perfume you bought your wife for Christmas ends up in the toilet as ’air freshener.’”
“I bought some Lego mini figures. They were all the same.”
“I bought a pigeon-proof birdfeeder. Apparently, it’s not.”
“I ordered a bunch of flowers for my mom for Mother’s Day for over $80. The flowers arrived literally moldy and dead, like they were cremated 30 years ago and then dug up.”
“This cost me €45 and another €65 to fix. What I had (and wanted again) vs What I received”
“This cost over $25. My disappointment is immeasurable.”
“I paid $37 for this box with saffron.”
“This cost me $61 for a gel refill. I tried to go for a blue ombre. My boyfriend says they look horrible.”
“My college made me pay $96 for this ‘lab kit.’ There’s nothing in here worth more than 5 bucks, and the whole thing probably costs less than 20 bucks. They also included a pen.”
“This lobster roll cost $34. Banana is for scale.”
“This delivery driver cost me $5,500.”
“My 1-month-old work boots that cost $130.”
“I paid for the deluxe room upgrade in this 4-star hotel.”
“I got a game for Christmas that didn’t even have the game. My parents paid $60 for a plastic shell.”
Have you ever had a similar situation happen to you? Tell us about it in the comments below.
Comments
the price for the saffron seems ok. considering:
1. it is very light weight
2. you only need one or two strands of it each time
3. 1kg of real saffron costs over $10,000
This is the definition of my life
Whoever doesn't like Daisy by Marc Jacobs (the toilet perfume pic) can stay away from me. And mail me that perfume.

Related Reads
20 Situations That Left a Solid Footprint on People’s Nerves

17 People Who Clearly Missed the Memo

15 People Whose Journeys Were Outshined by the Hotels They Stayed In

16 Stories of Travel Adventures That Caught Tourists Completely Unaware

15+ Lucky Times When the Package Didn’t Lie and Reality Surpassed All of Our Expectations

An Artist From Indonesia Shows What Feelings Are Hidden Inside Our Souls

These Are the 10 Most Handsome Men in the World, Ranked by an Expert

18 People Who Opted for Plastic Surgery to Change Their Look and Improve Their Self-Esteem

10 True Events That Prove Supernatural Forces Might Be Real

People Recall the Weirdest Things They’ve Experienced and Still Expect to Find an Answer To

I Discovered My Son Is Not Mine After Catching My Sister Breastfeeding Him

My Stepdaughter Must Only Eat Vegan — My House, My Rules
